جزییات خبر

دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۵۴۰
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد الوند:

جمع آوری زکات از مرز یک و نیم میلیارد تومان گذشت

(دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۳۵

رئیس کمیته امداد الوند گفت: طی هفت ماهه سال جاری میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان البرز از مرز یک و نیم میلیارد تومان گذشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت ا... غلامی در شب نشینی زکات که در شهرک نصرت آباد برگزار شد، بیان کرد: زکات یکی از دستورات الهی است که در برنامه زندگی انسان قرار داده شده، هر کسی به این دستور عمل کند از خیر و برکت آن بهره مند می شود و هر کسی از آن سرباز زده و یا کوتاهی کند، دچار زیان خواهد شد.

وی ادامه داد: طی هفت ماهه سال جاری میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان البرز از مرز یک و نیم میلیارد تومان گذشته است.

رئیس کمیته امداد البرز اضافه کرد: یکی از مسائلی که همواره مورد تأکید است، توجه به اولویت دهی مصرف زکات به محرومان است که این مهم در شهرستان البرز مورد توجه قرار گرفته به طوری که از بیش از یک میلیارد و 515 میلیون تومان زکات جمع آوری شده بیش از 80 درصد یعنی بیش از یک میلیارد و 220 میلیون تومان برای نیازمندان صرف شده است.

وی افزود: کشاورزان، باغ داران، دامداران و دارندگان سکه طلا مشمول پرداخت زکات هستند چراکه زکات بر گندم، جو، کشمش، خرما، گوسفند، گاو، شتر، طلا و نقره تعلق می گیرد.

غلامی تصریح کرد: فقرا، مسکینان، بدهکاران ناتوان از پرداخت بدهی خویش، مسافر در راه مانده در اولویت پرداخت زکات است که پس از آن اجرای کارهای عمرانی عام االمنفعه می تواند مورد توجه باشد.

رئیس کمیته امداد البرز یادآورشد: مبالغ زکات جمع آوری شده در همین منطقه برای نیازمندان هزینه می شود و البته برای هزینه کرد زکات، کمیته امداد از حضور و اجرای کار خیر توسط خود زکات دهندگان استقبال می کند.

شایسته ذکر است که در این شب نشینی زکات حاضران به مبلغ بیش از 11 میلیون تومان محاسبه شد و مقرر شد به نیازمندان مساعدت شود همچنین مقرر شد با استمرار این شب نشینی ها و دعوت از سایر کشاورزان برای اجرای این فریضه الهی اقدام شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید