جزییات خبر

دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۵۳۹
گزارشگر : ۸۰

ارائه خدمات به 29 هزار خانوار تحت حمایت قزوینی

(دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۳۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر بیش از 29 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند و از خدمات مستمر این نهاد بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در نشست تجلیل از کارکنان حامی اکرام ایتام و محسنین شاغل در اداره کل نوسازی مدارس استان بیان کرد: حضور در عرصه نیکوکاری یک تکلیف انسانی و دینی است.

وی ادامه داد: رسیدگی به نیازمندان و ایتام توفیق الهی است  و کسانی که در این مسیر نورانی گام برمی دارند باید این نعمت را قدر بدانند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یتیم و رسیدگی به ایتام از حساسیت خاصی برخوردار است و برای این امر سفارش و توصیه های زیادی شده است.

وی افزود: در حال حاضر هزار و 614 یتیم در استان تحت حمایت هستند که برای حمایت از این تعداد یتیم 14 هزار و 226 حامی در قالب طرح اکرام ایتام با این نهاد همکاری دارند و کارکنان اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان هم حمایت از 14 یتیم را بر عهده دارند.

مومنی با اشاره به سیاست توانمندسازی مددجویان خاطرنشان کرد: حمایت مادی بخشی از خدمات این نهاد است، بخش مهم و قابل توجه مربوط به توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است که از طرق مختلف ، به ویژه از طریق اشتغال زایی برای نیازمندان اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: وقتی مددجو دارای شغل باشد، درآمدزایی برای وی حاصل شده در نتیجه به کمک دیگران نیاز ندارد و این آغاز خروج از فقر و محرومیت است که به ارتقای اقتصاد جامعه نیز کمک می کند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز  گفت: رسیدگی به محرومان یک وظیفه و رسالت انسانی و دینی است که همه ما تلاش می کنیم در این راه قدم برداریم و خدمت به محرومان را مورد توجه قرار دهیم.

عسگرعلی جوانبخت یادآورشد: مشارکت در طرح اکرام برای کمک به ایتام مدتی است آغاز شده و همکاران به مرور در حال پیوستن به جمع نیکوکاران هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید