جزییات خبر

شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۲۴۶
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین:

اولویت ارائه تسهیلات به مددجویان برای مشاغل نو و فن آور است

(شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۳۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: اشتغال زایی کمیته امداد مبتنی بر مشاغل دارای توجیه اقتصادی و متناسب با بازار است از این رو مشاغل نو و فن آور و فعالیت های مبتنی بر اپلیکیشن، خدمات اینترنتی، نوآورانه و مبتنی بر وب، فعالیت های منجر به افزایش تولید داخلی و ... در اولویت پرداخت تسهیلات است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی بیان کرد: انسان با کار و تلاش زنده است و در دین مبین اسلام نیز همواره انسان‌ها به تلاش و کوشش و کسب روزی حلال و استفاده از دسترنج خود تشویق شده اند‌.

وی با اشاره به اینکه  خداوند انسان‌های دارای شغل و حرفه را دوست دارد، ادامه داد: تلاش و کوشش برای به دست آوردن روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل ا... عنوان ‌شده است از این رو کمیته امداد امام خمینی (ره) با الهام از تعالیم شرع مقدس همواره سعی بر این دارد که اصولی‌ترین و شایسته ترین خدمات را نسبت به مددجویان مورد حمایت ‌انجام دهد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: نخستین قدم و اساسیترین گام در این رابطه ایجاد روحیه خوداتکایی و اعتماد به خود و روحیه علاقه به کار و عدم اتکا به دیگران ‌است.

وی افزود: سیاست توانمندسازی مددجویان با همین رویکرد اجرا می شود تا مددجو در پشت دیوار نیازمندی نمانده و زندگی عزتمندانه را با تلاش خود رقم بزند.

دهقانی محمدآبادی عنوان کرد: اشتغال زایی در کمیته امداد یک اصل است از همین رو مددجویان فاقد مهارت می توانند از برنامه های آموزشی مهارت آموزی این نهاد بهره مند شده و با داشتن مهارت از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: : اشتغال زایی کمیته امداد مبتنی بر مشاغل دارای توجیه اقتصادی و متناسب با بازار است از این رو مشاغل نو و فن آور و فعالیت های مبتنی بر اپلیکیشن، خدمات اینترنتی، نوآورانه و مبتنی بر وب، فعالیت های منجر به افزایش تولید داخلی و ... در اولویت پرداخت تسهیلات است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین با اشاره به برنامه های این نهاد برای ایجاد فرصت های شغلی جدید توضیح داد: شناسایی مددجویان مستعد اشتغال و خودکفایی و تعیین درجه مهارت و توان اجرایی آنها، کاریابی برای مددجویان آماده‌ به ‌کار و ایجاد زمینه­های لازم برای جذب مددجویان آموزش‌ دیده در بازار کار، ایجاد فرصت­های شغلی برای مددجویان مستعد از محل اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان و تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی و سایر اعتبارات محورهای جدی در جریان اشتغال زایی است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد درآمد برای زندگی شرافتمندانه خانواده های تحت حمایت به حدی برای ما مهم است که حتی برای خانواده های کم توان هم اشتغال ایجاد می کنیم که این امر با نصب دستگاه های تولید برق از انرژی خورشیدی صورت گرفته است.

دهقانی محمد آبادی تصریح کرد: تحویل دستگاه های میوه خشک کن نیز گام جدیدی در اشتغال زایی مددجویان به ویژه زنان سرپرست خانوار است ، در این برنامه مجریان طرح اشتغال به یک شرکت متصل می شوند و این شرکت مواد اولیه مورد نیاز را به انها تحویل داده و محصول تهیه شده را نیز خریداری می کند و محصولات تولیدی مددجویان توسط این شرکت در بازار های داخلی و خارجی توزیع و صادر می شود.

وی یادآورشد: در حال حاضر سقف وام اشتغال زایی 50 میلیون تومان است که تعیین سطح وام با توجه به نوع اشتغال و شرایط اقتصادی و علمی آن تعیین می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید