جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۲۳۲
گزارشگر : ۸۰
با حضور رئیس کمیته امداد و استاندار قزوین انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه برای تامین ۷۵۰ واحد مسکونی مددجویی میان کمیته امداد و استانداری قزوین

(پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۱

رئیس کمیته امداد گفت: با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این نهاد و استانداری قزوین، تا سال آینده ۷۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان تامین و ساخته می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم نامه بیان کرد: کمیته امداد در ایجاد اشتغال فعالیت های زیادی داشته به طوری که براساس اعلام کارگروه اشتغال یک سوم اشتغال کشور از سوی کمیته امداد امام (ره) ایجاد شد.

سید مرتضی بختیاری ادامه داد: برنامه ریزی کمیته امداد برای ایجاد اشتغال 70 هزار فرصت شغلی بود که در سال نخست 170 هزار و در سال دوم 148 هزار اشتغال ایجاد شد و در سال سوم سه هزار و 500 ملیارد تومان اعتبار بریا اشتغال زایی در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: ریل گذاری کار اشتغال برای پرداخت تسهیلات انجام شده است و در استان قزوین نیز این آمادگی وجود دارد به طوری که ایجاد اشتغال دو هزار و 500 نفری در سال جاری به چهار هزار نفر برای سال 98 برنامه ریزی شده و حتی آمادگی داریم این میزان را با توجه به ظرفیت های استان قزوین افزایش دهیم.

رئیس کمیته امداد عنوان کرد: موضوع تأمین مسکن برای نیازمندان گام مهمی است که با تأمین 750 واحد مسکونی مورد تفاهم اجرایی می شود، از این رو پیش بینی می کنیم تا 12 ماه آینده اجرای این تفاهم نامه نهایی شده و پس از آن گام مهمی در تأمین مسکن نیازمندان استان قزوین برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: در پایان سال 99 و با تحویل این 750 واحد مسکونی به نیازمندان، دیگر مددجوی بالای سه خانوار فاقد مسکن در استان قزوین نخواهیم داشت.

بختیاری در مراسم تجلیل از خیران فعال در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نیز با اشاره به ارزش بالای مناجات های امیرالمومنین گفت: به گفته یکی از بزرگان آن راز و نیازهای شبانه برای آن بود که در کار دوم آن حضرت، که گره گشایی در کار مردم است، قدرت و توان الهی او را یاری کند.

وی تصریح کرد: زندانی جرائم غیرعمد کسانی هستند که به واسطه مشکلاتی بدهکار شده اند ولی قصد کلاهبرداری نداشته و ندارند بلکه افراد خوش نامی هم هستند که به واسطه مشکلات در زندان گرفتار شده اند.

رئیس کمیته امداد اعلام کرد: زندانی در حبس با مشکل محدودیت مواجه است ولی سختی خانواده زندانی بیشتر از خود زندانی است و کمک خیران این مشکلات را کاهش داده و رفع می کند از طرفی آزادی زندانی از بروز آسیب های مختلف در خانواده زندانی جلوگیری می کند.

در ادامه با پیشنهاد رئیس کمیته امداد و موافقت رئیس کل دادگستری استان، همزمان با شب میلاد حضرت امام حسن عسگری، 76 زندانی جرائم غیرعمد که به دلیل بدهکاری در زندان بودند، با مرخصی از زندان آزاد شدند و مقرر شد تا اقدامات قانونی برای آزادی آنها در روزهای آینده پیگیری شود.

استاندار قزوین نیز گفت: آقیا بختیاری و همکارانشان در نهادی خدمت می کنند که حضور در این نهاد و کار و تلاش در آن عبادت است چراکه اساس حضور در این نهاد خدمت به مردم است.

هدایت ا... جمالی پور اظهارکرد: میزان مدرسه ای که خیران مدرسه ساز ساخته اند به میزانی است که انجام آن برای دولت در این مدت زمانی امکان نداشت ولی به لطف الهی و با دست مردم میسر شد در سایر کارها نیز هرجا که مردم وارد شده اند کارهای بزرگی انجام داده اند.

وی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس با حضور اقشار مختلف مردم میسّر شد، مردم هرجا که احساس کنند وجودشان موثر است، به صحنه می ایند و کمیته امداد با سرمایه اعتمام مردمی که به آن مردم دارند، گام های بزرگی را بردارد و ما آماده ایم که برای ارتقای خدمات این نهاد کمک کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین نیز گفت: طی سال جاری 131 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با کمک خیران و همراهی کمیته امداد امام 0ره9 استان قزوین آزاد شده اند که برای ازادی این تعداد 20 میلیارد تومان کمک خیران جمع آوری شده است.

حجت الاسلام نورا... قدرتی یادآورشد: علاوه بر این مبلغ با تعامل و همراهی طلبکاران، 16 میلیارد تومان از مطالبات از سوی بدهکاران بخشیده شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید