جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۲۲۷
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد:

تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی کمیته امداد به کارآفرینان برای اشتغال هر مددجو

(پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۷:۲۳

رئیس کمیته امداد با تشریح خدمات این نهاد برای اشتغال زایی مددجویان، گفت: کمیته امداد به ازای به کارگیری هر مددجو، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارآفرینان ارائه می‌دهد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی بختیاری در بازدید از شرکت نوآور ارتباط صنعت در کاسپین دو بیان کرد: امروز شاهد به ثمر نشستن طرح اشتغال تعداد 40 نفر از مددجویان در این واحد تولید هستیم.

وی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری بیان کرد: سنگر امروز جهاد است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، سنگر امروز جهاد تولید ملی است بنابراین حضور در عرصه توسعه اشتغال همچون حضور در عرصه هشت سال دفاع مقدس، با اهمیت و ارزشمند است.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: این واحد تولیدی می تواند الگویی برای سایر کارفرمایان باشد که با استفاده از این طرح برای اشتغال مددجویان وارد بازار کار می شوند.

وی تصریح کرد: فلسفه همکاری کمی امداد با این واحد تولیدی اشغال زایی است چراکه یکی از برنامه های قطعی این نهاد  کمک گرفتن از کارافرینان است.

بختیاری عنوان کرد: مدیریت این واحد تولیدی برنامه ریزی لازم را برای توسعه این مجموعه دارند که با همراهی صورت گرفته قرار است تعداد قابل توجه دیگری از مددجویان را در این واحد صنعتی بکارگیری کنیم البته این نهاد آمادگی دارد تا برای حرفه آموزی مددجویان نیز هکاری لاز را با کارفرمایان داشته باشد.

وی با اشاره به موفقیت های صورت گرفته برای اشتغال مددجویان در سایر استان ها گفت: اشتغال زایی مددجویان زندگی آبرومندانه و مستقلی را برای آنها رقم خواهد زد از این رو مددجویان می توانند با حمایت کمیته امداد در سایر مشاغل حضور یابند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به امکان بهره مندی همه کارفرمایان از بسته تشویقی گفت: به ازای هر اشتغال 50 میلیون تومان به کارفرمایان تسهیلات پرداخت می شود که می تواند انگیزه کارافرین برای یک گام گشایشی باشد.

وی ادامه داد: به جز کارافتادگان که از مستمری این نهاد بهره مند می شوند، کار اصل در کمیته امداد توانمندسازی است چراکه به زندگی عزتمندانه برای مددجویان منجر می شود.

بختیاری با اشاره به تعامل بالای کمیته امداد با  دولت و مجلس اظهارکرد: در سال 98 کارهای خوبی در تعامل با دولت ومجلس صورت گرفته به عنوان نومنه دو هزار و 500 میلیارد تومان از محل اشتغال روستایی به کمیته امداد اخ افته است که براساس تکالیف قانونی باید سالانه 100 هزار اشتغال ایجاد شود که سهم کمیته امداد  70 هزار اشتغال است.

وی یادآورشد: تا پایان سال جاری و با همکاری مسئولان و کارآفرینان 170 هزار شغل ایجاد خواهیم کرد.

در ادامه رئیس کمیته امداد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: براساس رهنمودهای رهبری اساس کار کمیته امداد توانمندسازی است که این سیاست با سه رکن اشتغال زایی، تأمین مسکن و تلاش فرهنگی و فعالیت های فرهنگی اجرایی می شود.

وی افزود: امروز شاهد ایجاد اشتغال برای 40 نفر از مددجویان در یک واحد صنعتی در آبیک بودیم که نوعی جدیدی از کار خیر است که توأم با اشتغال زایی اجرا می شود که ثمرات مختلفی را دارد به عنوان مثال حرفه آموزی و تأمین نیروی انسانی دارای مهارت برای واحد تولیدی و آماده بکار برای حضور در عرصه های اشتغال در جامعه از دیگر مزایای این اقدام کارآفرینی است.

اساس کار کمیته امداد بر تکریم مددجویان است که یکی از اقدامات در این زمینه ارائه خدمات به صورت الکترونیکی است تا بتوانیم سطح خدمات را به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان نیز گفت: امروزه جامعه ما در جایگاهی قرار گرفته است که معانی اخلاق اسلامی را بیش از گذشته می بینیم و فضا مومنانه تر و جذاب تر می شود.

آیت ا... عبدالکریم عابدینی با اشاره به آیه " لقدکرمنا بنی آدم" ادامه داد: با مشاهده طرح های مختلف کمیته امداد امام (ره)، انسان احساس می کند که شما (امدادگران) بسیج شده اید تا به این آیه عمل کنید.

وی تصریح کرد: در تعابیر دینی اطعام وجود دارد ولی اکرام یتیم بیشتر از اطعام برجسته است چراکه هدف این است که آیه "کرمنا بین آدم" محقق شود.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: اعتماد مردم سرمایه عظیمی است، وقتی مراقبت وجود دارد نتیجه اش اعتماد فعلی است که مشارکت مردمی را بالاتر می برد.

وی با اشاره به بیان الهی مبنی بر اینکه " و فی اموالهم حق معلوم لسائل و المحروم" یادآورشد: نیکوکاری باید در مشاغل مختلف به تناسب ظرفیت ها و شرایط آنها اجرایی شود و از توان اقشار مختلف برای کمک به نیازمندان استفاده کنیم.گ

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۶۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید