جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۱۶۸
گزارشگر : ۸۰
طی شش ماهه نخست سال جاری؛

رشد 45 درصدی مشارکت مردم قزوین در کمک به نیازمندان

(سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۲

رئیس کمیته امداد قزوین گفت: مشارکت مردم قزوین طی شش ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 45 درصدی حکایت دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی اصغر کشاورز حسین آبادی بیان کرد: مردم شهر قزوین همچون گذشته در کمک به نیازمندان حضور برجسته ای دارند و در طرح های مختلف این نهاد مشارکت قابل توجهی را رقم زده اند.

وی ادامه داد: مردم شهر قزوین طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از هشت میلیارد و 514 میلیون تومان در قالب طرح های مختلف کمیته امداد امام (ره)، به نیازمندان کمک کرده اند.

رئیس کمیته امداد شهر قزوین اضافه کرد: این میزان مشارکت در مقایسه با پنج میلیارد و 871 میلیون تومان شش ماهه نخست سال گذشته، از رشد 45 درصدی حکایت دارد.

وی افزود: مردم قزوین در این مدت بیش از یک میلیارد و 583 میلیون تومان صدقه، بیش از یک میلیارد و 603 میلیون تومان در طرح اکرام ایتام، بیش از یک میلیارد و 328 میلیون تومان کمک به سیل زدگان و بیش از یک میلیارد و 364 میلیون تومان در طرح اطعام نیازمندان مشارکت داشته اند.

کشاورز حسین آبادی عنوان کرد: در این مدت مردم نیکوکار قزوین بیش از 743 میلیون تومان جهت مشارکت در طرح اکرام محسنین، بیش از 292 میلیون تومان مشارکت در طرح نذر قربانی، بیش از 16 میلیون تومان مشارکت در طرح کوثر (کمک به تأمین جهیزیه نیازمندان)، بیش از شش میلیون تومان مسارکت در طرح شفاء (کمک به درمان نیازمندان)، بیش از 13 میلیون تومان در طرح ماعون (کمک به اشتغال نیازمندان) و بیش از 14 میلیون تومان جهت کمک به تأمین ودیعه مسکن نیازمندان به کمیته امداد قزوین پرداخت کرده اند.

وی توضیح داد: بیش از 14 میلیون تومان مشارکت در طرح شوق زیارت(کمک به زیارت مددجویانی که به مشهد مقدس نرفته اند)، بیش از پنج میلیون تومان برای آزادی زندانیان، بیش از دو میلیون و 800 هزار تومان برای تأمین لوازم ضروری زندگی نیازمندان، بیش از سه میلیون و 600 هزار تومان مشارکت در طرح تفت و تاج گل (اهدای هزینه گل ختم ها برای نیازمندان به نیت اموات) و بیش از دو میلیون تومان کمک به سفر مددجویان برای زیارت عتبات عالیات از دیگر شاخص های مشارکت مردم قزوین طی شش ماهه نخست سال جاری است.

رئیس کمیته امداد شهر قزوین یادآورشد: عموم مردم قزوین با استفاده از کد مهربانی # 028*8877* می توانند در طول شبانه روز و در قالب طرح های مختلف کمک های خود را به نیازمندان اهداء کنند همچنین امکان عضویت در صدقه روزانه از طریق این سامانه نیز فراهم است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید