جزییات خبر

یکشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۹۶۱۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

خدمت به نیازمندان برگرفته از نگاه امام رضا(ع) به زندگی است

(یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸) ۱۵:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کمک به نیازمندان یکی از تاکیدات جدی امام هشتم (ع) در سفارش دهگانه خود، به شیعیان است؛ لذا امدادگران خدمت به نیازمندان را محور کار خود می‌دانند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در مراسم جشن میلاد امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) بیان کرد: امدادگران در کمیته امداد با خدمت به نیازمندان در واقع به توصیه و سفارش امام رضا (ع) عمل می کنند.

وی ادامه داد: کمک به نیازمندان یکی از تاکیدات جدی امام هشتم (ع) در سفارش دهگانه خود، به شیعیان است؛ لذا امدادگران در عمل به این دستور رضوی، خدمت به نیازمندان را محور کار خود می دانند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در آموزه های اسلامی نیز از احسان و نیکوکاری با عناوینی چون: گذرگاهی برای آخرت، مزرعه آخرت، معامله ای پرسود، توشه راه، نصرت الهی، خوان کرم اهل بیت(ع) و... یاد شده است.
وی افزود: کمک به دیگران و خدمت به خلق به معنای برآوردن نیازهای آنان از راه های درست، اعم از آن که مادی باشد یا معنوی ، در فرهنگ اسلامی، یکی از عبادت های پر اهمیت به شمار می آید.

مومنی خاطرنشان کرد: حضرت رضا (ع) بهترین و سودمندترین مال از اندوخته های انسان را صدقه می داند.

وی تصریح کرد: امام رضا (ع) در جایی دیگر تأمین زندگی دیگران و کمک به نیازمندان را زندگی ایده آل معرفی کرده و می فرمایند: بهترین و نیکوترین زندگی از آن کسی است که زندگی دیگران در کنار زندگی او تأمین شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: در واقع هر چیزی که در راه خدا و برای رضایت و خشنودی پروردگار داده شود اگر چه کم باشد نزد خداوند، بزرگ و زیاد است.
وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند کمک های خود به محرومان را بدون حضور و تنها از طرق شماره گیری کد مهربانی #028*8877* در طرح های مختلف خدمت به نیازمندان مشارکنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید