جزییات خبر

شنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۹۵۹۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین:

برخی از خیریه ها رها شده اند

(شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۴

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین گفت: شاهد ارائه گزارش های روشن و منظم از سوی کمیته امداد امام (ره) هستیم در حالی که برخی از خیریه ها رها شده هستند و به طور معمول نیازمندان معرفی شده به آنها، دست خالی برمی گردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مریم بیدخام مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: لازم است از امداد گران  کمیته امداد امام (ره) استان قزوین که برای خدمت به نیازمندان تلاش می کنند، تقدیر و تشکر داشته باشیم.

وی ادامه داد: خدمات این نهاد به نیازمندان و از جمله زنان سرپرست خانوار جای تقدیر دارد و همه تلاش های این نهاد در راستای ارتقاء کرامت انسانی آنها است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین اضافه کرد: شاهد ارائه گزارش های روشن و منظم از سوی کمیته امداد امام (ره) هستیم در حالی که برخی از خیریه ها رها شده هستند و به طور معمول نیازمندان معرفی شده به آنها، دست خالی برمی گردند.

وی افزود: ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی از نیازمندان و همچنین خیران کاملاض محسوس است و ایجاد این بانک اطلاعاتی می تواند به ارائه کمک شایسته و خدمت رسانی همسان و متناسب به نیازمندان کمک کند.

بیدخام عنوان کرد: در موضوع آسیب های اجتماعی لازم است همه دستگاه ها پای کار بیایند تا بتوانیم در این خصوص هم خدمات مناسبی را داشته باشیم.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با ارائه گزارشی از اجرای طرح های مختلف اظهار کرد: سال 97 نیز چون سال های قبل شاهد حضور اقشار مختلف مردم نیکوکار در طرح های مختلف کمیته امداد بودیم و به عنوان نمونه می توان به حضور 14 هزار و 73 حامی در قالب طرح اکرام ایتام و پرداخت بیش از 9 میلیارد و 45 میلیون تومان به هزار و 612 یتیم اشاره کرد.

مجید مومنی تصریح کرد: در طرح اکرام محسنین نیز پنج هزار و 712 حامی نیکوکار بیش از چهار میلیارد و 295 میلیون تومان به سه هزار و 146 فرزند تحت حمایت مساعدت کرده اند.

وی اعلام کرد: رویکرد اشتغال زایی در این نهاد با جدیت دنبال می شود به طوری که سال 97 با بیش از سه هزار اشتغال ایجاد شده توانستیم فرصت توانمندسازی را برای مددجویان فراهم کنیم که با توجه به نظارت ها و راستی آزمایی صورت گرفته بالغ بر 90 درصد اشتغال ایجاد شده از پایداری مناسبی برخوردار بودند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: یکی از اقدامات این نهاد برای کاهش مشکلات خانواده ها در حوزه زندانیان بوده به طوری که با تلاش های انجام شده موفق شدیم از طریق کمک های مردمی و خیرین و مساعدتهای کمیته امداد استان قزوین از ابتدای سال 97 تا نیمه تیر ماه سال جاری ، 97 زندانی نیازمند با جرائم مالی غیر عمد را آزادکنیم.

وی تأکید کرد: آزادی این تعداد زندانی بدین معناست که زمینه های آسیب که در این خانواده ها فراهم بود، رفع شد و فرصت کار و تلاش در سایه حضور گرم سرپرست خانواده فراهم شد.

مومنی یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) آماده است با استمرار این حرکت برای آزادی تعداد دیگری از زندانیان گام بردارد تا محبوسان جرائم غیرعمد را به دامان خانواده برگردانیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید