جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۹۵۰۵
گزارشگر : ۸۰
قائم مقام کمیته امداد استان قزوین:

اکرام ایتام با سهم 15 درصدی، رتبه نخست کمک‌های مستمر مردم استان قزوین را دارد

(دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۶

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال گذشته بیش از 9 میلیارد و 317 میلیون تومان معادل 15 درصد از مجموع کمک های مردمی، در سر فصل اکرام ایتام بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیر محبی با اشاره به مجموع فعالیت های انجام شده در سال 97 بیان کرد: مجموع درآمدهای حاصل از مشارکت مردم خیر استان قزوین در سال 97 ، بیش از 62 میلیارد و 491 میلیون تومان بوده است که در قالب طرح های مختلف به نیازمندان مساعدت شده است.

وی ادامه داد: از این مبلغ، بیش از 9 میلیارد و 137 میلیون تومان معادل 15 درصد از مجموع کمک های مردمی در سرفصل اکرام ایتام بوده است و این معنی آن است که نخستین و بالاترین میزان کمک های مستمر مردم استان قزوین در بحث اکرام ایتام است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: بعد از طرح اکرام ایتام ، بالاترین میزان مشارکت مستمر مردم استان قزوین با بیش از شش میلیارد و 399 میلیون تومان در سرفصل صدقات بوده است.

وی افزود: همچنین مردم نیکوکار استان قزوین طی سال 97، علاوه بر مساعدت چهار میلیارد و 354 میلیون تومانی به فرزندان محسنین، در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی از قبیل جشنهای عاطفه ها و نیکوکاری، ماه محرم، ماه مبارک رمضان و اعیاد سعید قربان و فطر و ... هموطنان نیازمند خود را فراموش نکردند و مشارکت بسیار چشمگیری در این مناسبتها نیز داشتند .

محبی اعلام کرد : هم استانی های خیر در جشن نیکوکاری بیش از شش میلیارد و 860 میلیون تومان، در بحث اطعام و افطاری بالغ بر پنج میلیارد تومان و در قالب طرح احسان حسینی بیش از چهار میلیارد و 238 میلیون تومان به نیازمندان مساعدت کرده اند.

وی تصریح کرد: در این مدت بیش از 688 میلیون تومان برای کمک به تأمین جهیزیه نیازمندان (طرح کوثر)، بیش از 505 میلیون تومان برای کمک به درمان نیازمندان (طرح شفاء)، بیش از 485 میلیون تومان برای تهیه پوشاک، بیش از 182 میلیون تومان برای تهیه لوازم ضروری زندگی و بیش از 183 میلیون تومان در قالب طرح همیان مولا به مددجویان تحت حمایت مساعدت شده است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: مردم نیکوکار استان بیش از 9 میلیون تومان در قالب طرح تفت و تاج و گل کمک کرده اند که که در این طرح نیکوکاران برای اهدای گل در مراسم ترحیم، مبلغ مورد نظر را به نیت متوفی به نیازمندان اهداء کرده و به جای آن از گل های آماده استفاده می کنند.

وی گفت: مردم نیکوکار استان طی سال 97 در سایر زمنیه ها نیز با خادمین خود در کمیته امداد همکاری داشته اند، به طوری که بیش از 53 میلیون تومان برای آزادی زندانیان، بیش از 19 میلیون تومان برای عقیقه، بیش از 15 میلیون تومان برای اجاره و ودیعه مسکن نیازمندان، بیش از 10 میلیون تومان برای امور آموزشی، بیش از 68 میلیون تومان برای تحصیل دانش آموزان نیازمند، بیش از 20 میلیون تومان برای اشتغال نیازمندان و ... مساعدت شده است.

محبی یادآورشد: با توجه به لزوم استفاده از روش های نوین در ارائه خدمات به نیازمندان، کمک های مردمی از طریق کد # 028*8877* نیز قابل دریافت است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید