جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۹۳۸۶
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین خبر داد؛

جمع‌آوری زکات در 402 روستای استان قزوین

(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۰۹:۵۵

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: سال 97 در 402 روستای استان قزوین زکات واجب و مستحبی کشاورزان جمع آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری در نشست شبانه زکات روستای جعفرآباد از توابع بخش خرمدشت بیان کرد: مجموع زکات جمع آوری شده در سال 97 بیش از 14 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع زکات جمع آوری شده 62 درصد با مبلغی بالغ بر هشت میلیارد و 708 میلیون تومان برای نیازمندان و 38 درصد معادل پنج میلیارد و 299 میلیون تومان برای پروژه های عمرانی صرف شده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین دارای 842 روستای دارای سکنه است که 600 روستا دارای محصولات مشمول زکات هستند.

وی افزود: از این تعداد در 402 روستا زکات واجب و در 157 روستا هم زکات مستحبی جمع آوری شده و در 637 روستا هم فطریه جمع آوری شده است.

حجت الاسلام شهسواری عنوان کرد: طی سال 97 یک همایش استانی، چهار نشست شورای زکات استانی، 36 نشست شهرستانی، 39 جلسه در بخش ها و 319 نشست در روستاها برگزار شده است.

وی توضیح داد: استان قزوین ظرفیت بالایی برای تولید و پرداخت زکات دارد به طوری که در سال 97 بیش از 45 هزار و 628 هکتار با ظرفیت 183 هزار تن برای گندم آبی، 91 هزار و 918 هکتار برای گندم دیمی، 23 هزار و 577 هکتار با ظرفیت 86 هزار و 701 تن برای جو آبی، سه هزار و 553 هکتار با ظرفیت دو هزار و 920 تن برای جو دیم و 30 هزار و 862 هکتار با ظرفیت 70 هزار تن برای تولید انگور زیر کشت و تولید بوده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: تلاش کمیته امداد امام (ره) بر ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری است تا این دسور الهی در جامعه نشر و نهادینه شود.

وی عنوان کرد: لازم است جامعه با ابعاد مختلف این دستور الهی بیش از پیش آشنا شود تا ضمن اطاعت عالمانه از پروردگار متعال، ضمن اجرای فریضه الهی، از دیگران نیز برای اجرای زکات دعوت کنند.

حجت الاسلام شهسواری یادآورشد: امروز وضعیت زکات در جامعه ما با سال های گذشته قابل قیاس نیست بنابراین تلاش و کوشش برای جمع آوری زکات با آگاه سازی و اطلاع رسانی بیشتر به رشد بیشتری خواهد رسید.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید