دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۶۱۴۸
گزارشگر : ۸۰

مرهم 225 پرستار، التیام‌بخش دل‌های ایتام تحت حمایت

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۰۲

در حال حاضر 225 پرستار در کنار کار مقدس پرستاری، با حمایت‌های مالی و غیرمالی در حمایت از ایتام با کمیته امداد استان قزوین همکاری دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کارکنان کمیته امداد استان قزوین  با حضور در بیمارستان های سطح استان قزوین ضمن تبریک روز پرستار و اهدای گل، از پرستاران حامی طرح های اکرام ایتام و محسنین تقدیر کردند.

فرزاد فرهادی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از پرستاران بیان کرد: بسیار اقدام ارزشمندی است که روز تولد دختر علی ابن ابیطالب (ع) را به عنوان روز بزرگداشت پرستار نامیده‌اند.

وی ادامه داد: دلجویی و عیادت بیمار در روایات و سیره انبیای الهی و ائمه معصومین (ع) از جایگاه بالایی برخوردار است حال رسیدگی به بیماران که در قالب شغل شریف پرستاری می شناسیم از مقام والاتری برخوردار است.
 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در جامعه دلسوز و مهربان پرستاران، 225 پرستار داریم که در کنار کار مقدس پرستاری با حمایت های مالی و غیرمالی، در حمایت از ایتام با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین همکاری دارند.

وی با اشاره به حضور اقشار مختلف در طرح اکرام ایتام و محسنین عنوان کرد: در حال حاضر سه هزار و 240 فرزند در قالب طرح اکرام محسنین و 1652 یتیم در قالب طرح اکرام ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.

فرهادی جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین را متشکل از افراد مختلف با سنین متفاوت و نیازهای گوناگون خواند و گفت: بیش از 27 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در استان قزوین هستند که برخی از این افراد را افراد سالخورده و پیر تشکیل می‌دهند و برخی از این جامعه هدف را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: نگهداری و تأمین معیشت افراد سالخورده و سالمند تابع شرایط خاصی است و از طرفی برخی از افراد تحت حمایت را بیماران صعب العلاج و سرطانی هستند که تأمین هزینه‌های درمانی آنها به نحوی که براساس بیان مقام معظم رهبری، کاری کنیم که درد مشکلات مالی بر درد بیماری آنها افزوده نشود.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری 109 بیمار خاص و 591 بیمار صعب العلاج و سرطانی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بوده و از خدمات این نهاد بهره مند شده اند.

وی اظهارداشت: کمیته امداد استان قزوین در هفت ماهه سال جاری یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای پرداخت اسناد پزشکی به مراکز درمانی طرف قرار داد و همچنین برای بدهی سال 96 بیمه خدمات درمانی مددجویان یک میلیارد و 680 میلیون تومان  پرداخت شده است.

فرهادی یادآورشد: عموم مردم می توانند با ارسال کد #028*8877* در طرح های اکرام ایتام و محسنین و سایر طرح ها مشارکت کنند.

گفتنی است در این برنامه کارکنان کمیته امداد  در بیمارستان های ولایت، رازی، پاستور، شهید رجایی، بوعلی، قدس، کوثر، دهخدا، مهرگان و 22 بهمن حضور یافتند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید