دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۶۱۰۴
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

از فعالیت های قرآنی مددجویان حمایت می شود

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۰۸

فعالیت‌های قرآنی مددجویان مورد حمایت قرار می‌گیرد چرا که محور فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد، برنامه‌های قرآنی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین روز گذشته با یکی از حامیان طرح اکرام ایتام که از بانوان فعال عرصه قرآنی در شهرستان آبیک است، دیدار و از مشارکت وی در کمک به نیازمندان تقدیر کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین کمک به نیازمندان را برگرفته از آیات قرآن دانست و بیان کرد: براساس آیات شریف قرآن و آموزه های صریح دین مبین اسلام، بر همه ما به عنوان یک فرد مسلمان لازم است در درآمد خود مقداری معلوم برای نیازمندان کنار بگذاریم.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات فرهنگی یکی از رویکردهای جدی کمیته امداد امام (ره) برای خدمت رسانی به محرومان است که با محوریت قرآن ارائه می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: فعالیت های قرآنی مددجویان مورد حمایت قرار می گیرد چراکه محور فعالیت های فرهنگی کمیته امداد برنامه های قرآنی است.

مومنی اعلام کرد: کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ حفظ قرآن به مددجویانی که حافظ کل قرآن باشند 15 میلیون تومان هدیه اهدا می کند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از زنان سرپرست خانوار گفت: وقتی خانواده ای به واسطه فوت و یا طلاق با خلاء سرپرست خانوار مواجه می شود، این مادر خانواده است که باید نقش آفرینی خود را برجسته تر و جدی تر مورد توجه قرار دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام گفت: درحال حاضربیش از 27 هزار خانوار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که در این میان هزار و 700 یتیم در قالب طرح اکرام ایتام از کمک های این نهاد بهره مند بوده و حامیان بزرگوارنیز کمک های خود را به طور مستقیم به حساب بانکی ایتام واریز می کنند.

وی با تقدیر از مشارکت بالای مردم استان اعلام کرد: طی هشت ماهه سال جاری مردم خیر و نوعدوست استان قزوین بالغ بر 42 میلیارد تومان در قالب طرح های مختلف کمیته امداد، به نیازمندان استان کمک کرده اند.

مومنی افزود: امروز ارائه خدمت به ولی نعمتان تنها با نگاه تأمین معیشت انجام نمی شود بلکه بخش قابل توجهی از کمک های مردمی و اعتبارات امدادی برای تأمین هزینه های تحصیل دانش آموزان تخصیص داده می شود تا این عزیزان بتواند در جامعه جایگاهی شایسته پیدا کند و نه تنها زندگی خود را با عزتمندی رقم بزند بلکه پشتوانه ای برای خانواده خود باشند و فقر و محرومیت به معنای واقعی از خانواده رخ بربندد.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار استان می توانند کمک های خود را از طریق کد دستوری #028*8877*  براساس نیت خود به نیازمندان اهداء کنند.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۶۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید