دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۶۰۶۳
گزارشگر : ۸۰
قائم‌مقام کمیته امداد استان قزوین خبر داد؛

بهره‌مندی 413 دانشجو از خدمات کمیته امداد استان قزوین

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۰۵

در حال حاضر 413 دانشجو از خدمات فرهنگی و حمایت تحصیلی کمیته امداد استان قزوین بهره‌مند هستند.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین در قالب طرح مفتاح الجنه با دو خانواده مددجو در شهرستان البرز دیدار کرد که مادر یکی از این خانواده ها به همراه فرزندانش همگی در حال تحصیل دانشگاهی هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قائم مقام کمیته امداد استان قزوین با دو خانواده مددجو در شهرستان البرز که مادر یکی از این خانواده‌ها به همراه فرزندانش همگی در حال تحصیل دانشگاهی است، دیدار کرد.

امیر محبی در این دیدار ارتقای فرهنگی مددجویان را امری مهم دانست و بیان کرد: فقر یک آسیب و معضل است از این رو در جریان خدمت رسانی کمیته امداد امام (ره) تلاش می شود تا این آسیب خود منجر به آسیب و مشکلات دیگر نشود.

وی ادامه داد: یکی از آسیب هایی که بروز آن خطرناک و مشکل آفرین است، ایجاد فقر فرهنگی است از این رو کمیته امداد امام (ره) با امکانات محدود ولی تلاش مستمر ارتقای سطح فرهنگی مددجویان را پیگیری می کند تا فقر اقتصادی بستری برای فقر فرهنگی نشود.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در حال حاضر 413 دانشجو از خدمات فرهنگی و حمایت تحصیلی کمیته امداد استان قزوین به بهره مند هستند.

محبی خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی با رویکردهایی همچون ارتقای تحصیلی و آموزش فرهنگی خانواده های مددجومحقق می شود از این رو تلاش برای فراهم آوردن این بستر به نقش آفرینی مددجویان در عرصه های مختلف زندگی آنها موثر خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت این خانواده و خانواده هایی از این دست گفت: کمک به ارتقای تحصیلی و علمی داش آموزان تحت حمایت یکی از مصادیق بارز باقیات و صالحات است چراکه وقتی این فرزند مددجو و یا یتیم به واسطه کمک های خیران توانست در جامعه خدمتی را ارائه کند، این حضور و خدمت برای نیکوکارانی که با او کمک کرده اند نیز اجر خواهد داشت.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) خدمت به محرومان و کمک به ارتقای زندگی مددجویان را هزینه نمی داند بلکه رویکردهای فرهنگی و آموزشی نوعی سرمایه گذاری است که به رشد خود فرد و جامعه می انجامد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید