دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۶۰۴۳
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

دستان پرمحبت 19 هزار حامی یاریگر ایتام و محسنین

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۴۴

دستان محبت آمیز بیش از 19 هزار حامی در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین یاریگر فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان با تقدیر از مشارکت مردم در طرح های مختلف این نهاد بیان کرد: یکی از طرح هایی که به واسطه آن اقشار مختلف مردم نیکوکار می توانند دست یاری به ایتام داده و زمینه محرومیت زدایی را فراهم کنند، طرح اکرام ایتام است.

وی ادامه داد: در این طرح هر فردی براساس توانایی خود کمکی را به ایتام ارائه می کند که این کمک ها بر اساس شناسه ای که برای هر یتیم تعریف شده، از سوی حامیان بزرگوار به حساب ایتام واریزمی شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: در طرح محسنین نیزخیرین و حامیان عزیز از فرزندانی حمایت میکنند که اگرچه از نعمت پدر محروم نیستند ولی بیماری صعب العلاج، کهولت سن و ... موجب شده نه تنها خانواده در تأمین هزینه های روزانه زندگی با مشکل مواجه شده بلکه در تأمین هزینه های درمانی و ... نیز با تنگناهایی روبرو هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دستان محبت آمیز بیش از 19 هزار حامی در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین یاریگر فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین است.

مومنی تصریح کرد: بیشتر مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در گام نخست با مشکل مسکن روبرو هستند ولی در کمک به ایتام تنها موضوع معیشت و زندگی روزانه مطرح نیست چراکه در این خانواده ها لازم است ضمن کمک در خصوص تأمین معیشت، بستر شایسته برای ادامه تحصیل و رشد علمی و فرهنگی آنها نیز فراهم شود.

وی گفت: اگر فرزند مددجو بتواند تحصیل کرده و حتی با طی دروه آموزش عالی برای حضور در فرصت های خدمت شایسته تر آماده شود، دیگر نه تنها نیازی به کمک دیگران نخواهد داشت بلکه رشد این فرزند مددجو موجب بالا رفتن سطح زندگی خانواده اش نیز می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: چنین کسی که خود طعم تلخ فقر را در کنار شیرینی انفاق لمس کرده، در شرایط جدید زندگی، نیکوکاری است که دست یاری اش در محرومیت زدایی همیار دیگر نیکوکاران می شود.

وی یادآورشد: عموم شهروندان می توانند با شماره گیری کد # 028*8877* به یاری نیازمندان بشتابند.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۴۹۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید