دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۲۷۶۴
گزارشگر : ۸۰

برق تولیدی 37 مددجو قزوینی وارد شبکه سراسری شد

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۳۳

برق تولیدی 37 مددجو از طریق پنل های خورشیدی به شبکه سراسری متصل شده و اقدامات برای تکمیل هفت واحد دیگر در حال اجراست.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و مدیرعامل شرکت سولار صنعت فیروزه دیدار و برای همکاری جهت تأمین تجهیزات پنل خورشیدی به مذاکره پرداختند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ایجاد پنل های خورشیدی برای مددجویان را اقدامی اقتصادی و پایدار برای ارتقای درآمد خانوارها دانست و بیان کرد: تأکید کمیته امداد بر ایجاد بسترهای مناسب و پایدار برای درآمدزایی ولینعمتان است چراکه با چنین رویکردی می‌توانیم به سمت فقرزدایی واقعیحرکت کنیم.

وی ادامه داد: کمک‌های مقطعی و موردی باید محدود و موقت برای بازتوانی و رسیدن مددجو به توانمندی باشد، کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز مددجویان را در پالایش و بررسی دوره‌ای مورد ارزیابی قرار داده و توانمندی و علائق آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد تا بتوانند در یک فرآیند مشخص خود صاحب شغل و درآمد شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی برای مددجویانی انجام می‌شود که توانایی کار ندارند و در مناطق روستایی با موقعیت جغرافیایی مناسب برای جذب نور خوشید زندگی می‌کنند.

وی اعلام کرد: تاکنون برق تولیدی 37 مددجو از طریق پنل های خورشیدی به شبکه سراسری متصل شده و اقدامات برای تکمیل هفت واحد دیگر در حال اجراست.

مؤمنی توضیح داد: برق تولیدی از این پنل ها براساس قرارداد 20 ساله توسط شرکت توزیع نیروی برق استان خریداری می‌شود که همه هزینه‌ها از محل تسهیلات تأمین و اقساط این تسهیلات نیز از محل برق تولید شده استحصال خواهد شد.

وی تأکید کرد: در واقع مددجویان برای تجهیزات نصب شده هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند و هزینه مذکور از محل تسهیلات اعطایی منابع داخلی کمیته امداد و تسهیلات بانکی تأمین می‌شود و اقساط آن از محل فروش برق تولیدی کسر خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: افراد سالمند که توانایی حرکت داشته باشند با نصب این پنل های خورشیدی می‌توانند ماهیانه درآمدی بیش از ۷ میلیون ریال داشته باشند البته این تجهیزات نیازمند نگهداری و مراقبت است که در این زمینه آموزش‌های لازم به مجریان ارائه می‌شود.

مؤمنی با اشاره به توجه کمیته امداد به خرید کالای ایرانی عنوان کرد: در حال حاضر موضوع خرید پنل های خورشیدی با رویکرد استفاده از تولیدات داخلی مورد توجه ماست ولی در این بین بر دو موضوع کیفیت و قیمت آن توجه جدی داریم تا بتوانیم ضمن استفاده از کالای مرغوب، هزینه تمام شده را نیز کاهش دهیم.

وی یادآورشد: شرکت سولار صنعت فیروزه تولید کننده پنل های خورشیدی است که با ارائه محصول با کیفیت در اولویت اجرای دستورالعمل تهیه کالای ایرانی خواهد بود.

در ادامه مدیرعامل شرکت سولار صنعت فیروزه توضیحاتی را در خصوص فرایند و شرایط تولید پنل های خورشیدی در این شرکت ارائه کرد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۰۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید