دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۶۲۷۰۹
گزارشگر : ۸۰
در قالب دو اردو صورت گرفت؛

اعزام 280 نفر از فرزندان مددجوی استان قزوین به اردوی زیارتی و سیاحتی

(شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۵۶

اردوی سیاحتی و زیارتی 280 فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان در قالب یک اردوی سیاحتی 120 نفره دانش آموزان پسر به استان گیلان و یک اردوی زیارتی 160 نفره دانشجویان دختر و دختران بازمانده از تحصیل به مشهد مقدس اعزام شدند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین در مراسم بدرقه مددجویان اعزامی کمیته امداد به مشهد مقدس و گیلان، بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی و غنی سازی اوقات فراغت تأکید کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ امیر محبی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین خدمات فرهنگی را لازمه ارائه خدمات حمایتی به مددجویان دانست و بیان کرد: رفع فقر و محرومیت تنها با ارتقای وضعیت معیشت و اقتصاد خانواده محقق نمی شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی شرایط لازم فراهم نشده باشد دوران عبور از بحران اقتصادی در خانواده با آسیب هایی همراه خواهد بود لذا ضرورت دارد در این دوران حمایت های فرهنگی از خانواده صورت بگیرد  تا خدمات حمایتی موثر و نتیجه بخش باشد.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اعزام فرزندان مددجو به اردوهای سیاحتی و زیارتی، افزود: اردوی حاضر اردوی سیاحتی و زیارتی 280 فرزند مددجوی تحت حمایت است که در قالب یک اردوی سیاحتی 120 نفره  دانش آموزان پسر به استان گیلان و یک اردوی زیارتی 160 نفره دانشجویان دختر و دختران بازمانده از تحصیل به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت عنوان کرد: دانش آموزان و دانشجویان مددجو از خدمات فرهنگی و تحصیلی بهره مند هستند، چراکه با ارتقای تحصیل فرزندان مددجو، بستر ارتقای سطح فرهنگی خانواده و نقش آفرینی آنها در جامعه فراهم شده و بدین ترتیب فقر در خانواده ماندگار نخواهد شد.

محبی در تشریح برنامه های اردویی اجرا شده اعلام کرد:  سال گذشته دو هزار و 189 مددجوی تحت حمایت این نهاد به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند و براساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری چهار هزار و 660 مددجو به پابوسی امام رضا (ع) مشرف خواهند شد.

وی تأکید کرد: اردوی زیارتی مشهد مقدس با اولویت زیارت اولی ها انجام خواهد شد و در این اردوها برنامه های فرهنگی نیز تدارک دیده شده است .

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید