دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۵۷۰۴۹
گزارشگر : ۶۷
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته پیشنهاد داد

صاحبان صنایع آموزش شغلی مددجویان را برعهده بگیرند

(پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۳۷

واحدهای تولید و صنعتی می‌توانند با تشکیل گروه‌های نیکوکاری متشکل از کارگران و مهندسان ممتاز نسبت به آموزش مهارت‌های شغلی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اقدام کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در سفر به استان قزوین از دو  واحد صنعتی بهمن دیزل و شیمیایی کاسپین که جزء حامیان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هستند بازدید کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در جریان این بازدید با اشاره به اینکه بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای کمک به نیازمندان از طرق صاحبان صنایع تامین می‌شود گفت: کمک خیراندیشان تنها محدود به کمک های نقدی نیست بلکه صنعتگران و تولیدکنندگان می توانند مددجویان توانمند و آموزش دیده را در واحدهای تولیدی خود به کار گیرند.

 ذوالفقاری افزود: واحدهای تولید و صنعتی می‌توانند با تشکیل گروه‌های نیکوکاری متشکل از کارگران و مهندسان ممتاز نسبت به آموزش مهارت‌های شغلی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اقدام کنند.

 وی یکی دیگر از ظرفیت های نیکوکاری ایجاد شده در کمیته امداد سپرده‌گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت دانست و گفت: افراد متمکن، سرمایه‌دارن و صاحبان صنایع با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی می توانند با هدف کمک به اشتغال و خودکفایی نیازمندان در این صندوق اقدام به سپرده‌گذاری کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به وجود 200 هزار یتیم در کشور یادآور شد: فعالان بخش تولید و صنعت می توانند در تامین نیازهای ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد را یاری کنند.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه کمیته امداد پس از بررسی وضعیت فرد نیازمند متناسب با مشکلات وی به او خدمات ارائه می‌کند گفت: همچنین کمیته امداد با مطالعه و بررسی بستر مناسب را برای حضور خیران در عرصه نیکوکاری فراهم می کند تا خدمات متناسب با نیاز هر خانوار ارائه شود.

وی گفت: توجه به مسئولیت اجتماعی به عنوان ضامن کسب آرامش و اجر اخروی  در زندگی شخصی و اجتماعی باید در جامعه الگوسازی شود. امروز باید بیاموزیم و به فرزندان خویش نیز این باور را انتقال دهیم که اگر رحم کنیم مورد رحمت الهی نیز واقع خواهیم شد.

  انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۹۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید