دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۳۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۵۶۹۴۱
گزارشگر : ۶۷
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد

رشد 2.3 درصدی حضور خیران در طرح مفتاح الجنه

(چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۳۰

ماه مبارک رمضان امسال حضور خیران و نیکوکاران در طرح مفتاح الجنه رشد 3.2 درصدی داشت.

استاندار قزوین صبح امروز ( 6 شهریور 1395) با حضور در طرح مفتاح الجنه با یکی خانواده مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهر آبیک دیدار و بر ایجاد بسترهای ارتقای خدمت به نیازمندان تأکید کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در دیدار استاندار قزوین با یک خانواده مددجوی تحت حمایت کمیته امداد، طرح مفتاح الجنه را شیوه بسیار مناسب در شناخت وضعیت مددجویان خواند و بیان کرد: کمیته امداد در قالب های مختلف برنامه های خدمتی به نیازمندان دارد تا بتواند نیازهای محرومان را در زمینه های مختلف پوشش دهد البته در تمامی برنامه های خدمتی ارتباط مردمی یکی از کارهای محوری امداد است.

وی ادامه داد: در ماه رمضان سال جاری در مجموع از هشت هزار و 638 خانواده تحت حمایت کمیته امداد در قالب طرح مفتاح الجنه بازید شد که بازدیدها به نسبت سال قبل 2.3 رصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به خدمات این نهاد در اقصی نقاط استان افزود: در حال حاضر در استان قزوین 44 هزار و 814 نفر از خانواده های نیازمند در قالب تک و چند خدمتی تحت حمایت این نهاد در استان هستند.

وی اعلام کرد: براساس آمارها 3.5 درصد جمعیت استان قزوین از خدمات مختلف کمیته امداد بهره مند هستند که این میزان در شهرستان آبیک یک هزار و 550 خانوار را شامل می شود.

مومنی با اشاره به خدمات حوزه مسکن مددجویی توضیح داد: طی سال 95 یک هزار و 661 مورد خدمات عمرانی اعم از ساخت، خرید و تعمیرات کلی به مبلغ بیش از 55 میلیارد و 689 میلیون ریال اجرا شده است.

استاندار قزوین نیز در ادامه گفت: خدمت به محرومان و نیازمندان افتخاری است که در کمیته امداد امام خمینی (ره) با برجستگی دنبال می شود و این نهاد باید با اساتفاده از ظرفیت های مختلف بستر خدمت هرچه بیشتر را برای محرومان فراهم کند.

فریدون همتی یادآورشد: برای کمک به نیازمندان اولویت بندی خانواده ها و همچنین استفاده هرچه بیشتر از توان و ظرفیت اقشار مختلف جامعه بسیار مهم است که با استفاده از رویکردهای فرهنگی و اجتماعی می توان این ظرفیت را فعال تر کرد.

شایسته ذکر است در این دیدار با دستور استاندار 100 میلیون ریال کمک نقدی برای حل مشکل مسکن خانواده ای که از یک و نیم سال پیش به دلیل بیماری(دیالیز) از خدمات امداد بهره مند شده است را تقبل کرد و مقرر شد مابقی هزینه های خرید مسکن از طریق کمک خیران و اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) تأمین شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۷۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید