دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۰۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۵۶۷۸۷
گزارشگر : ۶۷
همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)؛

76 مددجوی قزوینی جهیزیه و هدیه ازدواج دریافت کردند

(شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۰۹

همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) 76 نوعروس و پسر در آستانه ازدواج تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین جهیزیه و هدیه ازدواج دریافت کردند.

 مدیر کل کمیته امداد استان قزوین فعالیت های صورت گرفته در حوزه اهدای جهیزیه به مددجویان دختر  و هدیه ازدواج پسران تحت حمایت را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی، مدیر کل کمیته امداد استان قزوین با بیان اینکه 76 نفر از نوعروسان و پسران در آستانه ازدواج تحت حمایت این نهاد، به مناسبت اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) جهیزیه دریافت کردند، گفت:  کمیته امداد تلاش می کند تا ایجاد بسترهای مناسب، زمینه ازدواج آسان و عاقلانه را برای خانواده های مددجو فراهم کند.

وی افزود: اکنون 60 نفر در نوبت دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج می باشند که کمک خیران استان را طلب می کند.

مومنی با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری 92 مددجوی این نهاد جهیزیه و هدیه ازدواج دریافت کردند، ادامه داد: برای اهدای این تعداد جهیزیه مبلغ یک میلیارد و 462 میلیون ریال از طریق کمک های خیران، اعتبارات دولتی و مشارکت های مردمی پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: از خیران می خواهیم با کمک های خود کمیته امداد را در فراهم کردن زمینه‌های ازدواج آسان نوعروسان و فرزندان پسر خانواده‌های تحت حمایت بیش از پیش یاری کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: نوعروسان تحت حمایت با فراهم شدن لوازم ضروری خود راهی خانه بخت می‌شوند و خیران از طریق «طرح کوثر» می‌توانند یاریگر آنان در تأمین وسایل مورد نیاز زندگی باشند.

وی با بیان اینکه برای 52 نفر از پسران جوان تحت حمایت کمیته امداد استان نیز هدیه ازدواج پرداخت شده است، اعلام کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته‌ امداد از اعطای کمک هزینه‌ تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت ترویج سنت‌های حسنه اسلامی است.

مومنی با بیان این که  ترویج ازدواج آسان در بین مددجویان تحت حمایت از جمله فعالیت‌های مهم کمیته امداد است، یادآورشد: پرداخت کمک هزینه ازدواج بخشی از خدمات کمیته امداد در کمک به ترویج ازدواج است و در کنار آن خدمات مشاوره ای و کارگاه های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۲۰۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید